2013. szeptember 27., péntek

Festés, mázolás avagy mixeljünk 2.

A felhasznált anyagok.
A fiókok előlapjának festése kívül és belül a lazúrozás után.
Az egyik fiók sarkának a hibája, már javítás után, de még festés előtt.
A hiba elég csúnyán nézett ki minden oldalról.
A fiók belső oldalán is adódtak nem várt hibák.

Ígéretemhez híven mutatom az első részét annak, hogy milyen felületre vittem fel a többféle lakkot és festéket. Íróasztal fiókok felújításához volt szükség az alapanyagok mixeléséhez. A fiókok elég rossz állapotban voltak belül, tinta és filctoll foltok csúfították a sérüléseken kívül. Gyárilag nem tettek élfóliát a fiókok aljára, ez több szempontból sem előnyös: itt kell megfogni és kihúzni a nem éppen sima felületet, a szú is könnyen megkezdi erről az oldalról. (erről még mellékelek képet) Az utólag felrakott élfólia textúrájában és felületében is csúnyán elütne a fiók többi részétől így ebben nem gondolkodtam. Maradt a lassúbb folyamat, de a jobban formázható fatapasz, amivel tökéletesen eltüntethetők a hiányosságok, száradás után viszont jól csiszolható. A tintákat és egyéb foltokat csiszolással tüntettem el, ehhez türelem kellett nehogy nagyobb részt csiszoljak ki abból a felületből a fiók többi részéhez képest. Utána jött a vastag lazúr és vékony lazúrral való játék, a végén színtelen lakk. A felület takarásához és szebbé tételéhez játszottam a két fajta anyaggal. Sorrendben először lazúroztam aztán jött a fiókok előlapjának festése. Mutatom hamarosan a végeredményt is. 

2013. szeptember 24., kedd

Lakkozott előszobafogasok



Az előszobafogasok készen, a fényükből látszik a fotón a lakkozás.
A másik irányból.
A kiesett fenyőcsomó javítása fatapasszal.
Távolról nem látszik, ezért nem kapott vastag lazúrozást. A több réteg lázúr távolról viszont elütött volna a fenyő színétől.
Pótolom az elkészült előszobafogasok fotóit. A múltkor a munkafolyamatokról tettem fel néhány képet, míg a már használatban lévő előszobafalat nem mutattam, ami mögött látszik a sárgáról fehérre változtatott fal is.
Hamarosan jelentkezem a megfejtéssel mi készült a lakkokból, lazúrokból és a színes festékekből.

2013. szeptember 19., csütörtök

Rózsás táskák



A kórházba menet készült fotó egy parkban.
Középkék színű anyagból.
Világoskék rózsát kapott a középkék táska.
Szürke táska.
A világoskék táska szürke rózsával.
A szürke táska rózsája.
Mielőtt megmutatom a kész fogasról készült képeket, villám gyorsan varrnom kellett három táskát. A masnis táskák mintájára készült, azokat alakítottam át ilyen rózsás díszítéssel. Világoskék, szürke és középkék színűek lettek. Még nem varrtam műszálas anyagból táskát így tartottam tőle, hogy mutatnak majd belőle. Hajnalban sikerült befejezni. A kórházban a doktornéni és asszisztense kapta, akik mindig mosolyogva fogadnak és pozitív hozzáállásukkal segítenek. Annyira örült a doktornő, hogy zavarba hozott. 

2013. szeptember 16., hétfő

Festés és mázolás, avagy mixeljünk


Különböző alapanyagok, mégis jól kiegészítik egymást.
Leltárba vettem milyen alapanyagokat használtam fel egy bútordarab felújításához. Egyelőre 90%-ban készült el. A végeredményt hamarosan mutatom. 
Ellenben próbáljátok kitalálni a festékes és lakkos dobozok képéről vajon milyen (színű) lesz a végeredmény. Aztán majd jövök és mutatom a kész művet is. Az előszobafogast még pótolom. 

2013. szeptember 14., szombat

Festés, mázolás és lakkozás 1. rész


Talán látszik a különbség melyik van csiszolva és lakkozva.
Rezgőcsizsolóval gyorsabb és zajosabb.
Ilyen hibákat is kicsiszoltam
A kicsiszolt hiba.

A csiszolatlan és csiszolt léc közötti különbség.

Nem töltöttem festés nélkül a nyarat. 
Végre sikerült befejezni az előszobafestést, amit eredetileg sárgának szántam, viszont menet közben rájöttem a hosszú helyiséget összenyomja a színes fal, a fehér plafon ellenére is. Kénytelen voltam a tévedésem korrigálni és ez bizony nem 1-2 napot vett igénybe, azonkívül a fehér diszperzit sokkal jobban takarta a hibákat és a glettet a sárgánál. 
Az előszobában ehhez a művelethez eltávolította a férjem a fenyőfogasokat. 3 éve használtan vettem a neten és azóta terveztem a felújításukat. Darabokra szedtük őket, összesen 14 db fenyőlécet csiszoltam le rezgőcsiszolóval és kézzel. Supralux Aquastep vizesbázisú pakettalakkot használtam, sajnos félidőben elfogyott és mint az lenni szokott ezt a fajta lakkot már nem is gyártják. Köber vizesbázisú fényes parkettalakkal folytattam. A munka során egyszer megfordult a fejemben nincs is értelme ennyit dolgozni a fogasokkal hiszen a rajta lógó kabátok eltakarják majd. Aztán összehasonlítottam a lecsiszolt és a már lelakkozott lécet, bizony óriási volt a különbség, hát még a lakkozás után. Voltak felületi egyenetlenségek, benyomódások (fotóztam párat) és hiányok is a lécekben, mivel a fenyő elég csomós ez kieshet a fából használat közben. Nem szoktam a munkáimról fázis fotókat készíteni, mert porosan és festékesen azon vagyok mielőbb befejezzem a munkát és beállítsam a bútort a helyére, véletlenül sem fényképezek, netán videózok. Ellenben, ha már olyan sok időt, energiát, alapanyagot öltem egy tárgyba, utána napokig örülök a művemnek és csodálom. Most jó végig simítani a lakkozott felületet.  Sajnos a kész művekről nincsenek még képek, de már használatban vannak. Sebaj, legközelebb pótolom.