Hozzájutottam Halász Edit mesés foltvarrás c. könyvéhez, az ő írása nyomán közzéteszem mire figyeljünk az applikálásnál: ( Rég láttam már ennyi szépséget egybegyűjtve, mint ebben a könyvben).
- Állítsuk be jól a varrógépet cikkcakk öltésnél, lazítsunk az alsó- és felső szálfeszességen. - A munka elkezdése előtt próba varrással ellenőrizzük az öltés sűrűséget, nem húzza-e össze az anyagot.
- Az öltéssűrűség egyezzen meg az anyag vastagságával.
- Az öltésszélességet változtathatjuk a foltmunkán belül, ha kisebb vagy nagyobb foltot varrunk, de kis folton, ne alkalmazzunk széles öltést.
- Ha vékony anyagot applikálunk vasaljunk alá vetexet, a vasalást a vetexes oldalon kezdjük, majd a vásznas oldalon folytassuk, 10 perc pihentetés után kezdjük el a kiszabást. A vetex steppeléskor megtörhet.
- Laza szövésű anyagot ne applikáljunk.
- Varráskor alulról felfelé építkezve haladjunk, és a kisebb részeket varrjuk fel először, pl. fa lombkoronájára
felvarrjuk a gyümölcsöket, leveleket és ezt helyezzük az alapra.
- Az egyes részeket rögzítsük gombostűvel, de az ne zavarjon a varrásban (varrásirányra merőlegesen téve a varrógép tűje átugorja).
- A foltmunka nem lesz hullámos, ha először egyenes varrással rögzítjük.
- Olyan cérnával cikkcakkoljunk, amilyen a foltunk vagy 1 árnyalattal sötétebb, ami kontúrt ad. Ha sötétebb a cérna színe, mint a folt az applikálás fakónak fog látszani.
- Az alsó és felső cérna színe megegyező színű legyen.
- Ha egy színű cérnával, pl. sötétkék vagy fekete dolgozunk rajzolatos hatás érhető el, de a színek harmóniájára ügyeljünk, pl. piros virág nem esztétikus fekete kerettel.
- A sok rázkódástól elállítódhat a varrógép, állítsuk be újra a szál feszességet.
- Gyakorlottabbak vezethetnek fonalat a tű alatt, ha hangsúlyozni akarják a varrás vonalát.
Figyelmetekbe ajánlom ezt a videot az applikáláshoz nagyon hasznos:
http://www.youtube.com/watch?v=0Z-t96h2DnE
Jó hogy igy összefoglaltad...
VálaszTörléskiváncsi lennék, hova lett a bejegyzésem... eltünt...
VálaszTörlés